Приставка Nintendo Switch — одне з найпопулярніших сучасних мобільних ігрових рішень. Вона доступна на ринку з 2017 року і призначена для експлуатації у двох форматах: як домашня ґеймерська консоль та як портативна ігрова система. Для виведення зображення, у конструкції приставки передбачено рідкокристалічний сенсорний екран з діагоналлю 6,2”.
Нещодавно компанія Nintendo представила допрацьовану версію класичної Nintendo Switch. Офіційно консоль почали продавати восени 2021 року. Новинка отримала OLED дисплей, який став її головною технічною «фішкою». Чим особлива вдосконалена ігрова приставка і чи є сенс замовляти її зараз — розповідаємо нижче.
Екран
З першого погляду помітно, що дисплей консолі підріс. Він став більшим на 0,8” і нині складає 7”. Тепер Нінтендо Свіч має великий екранний простір і ще краще підходить для ґеймінгу без використання телевізора або монітора. Розподільча здатність залишилася незмінною (720р та 1080р в док-станції), проте поля навколо дисплея стали значно вужчими. Графіка популярних консольних ігор на новому екрані має зовсім інший вигляд. Кольори більш насичені, якравіші та соковиті, а об’єкти — більш деталізовані.
На екрані є захисна плівка. Вона виконує відразу кілька функції:
- Захист скла від механічних пошкоджень.
- Не дає уламкам розлітатися на всі боки у випадку розбиття скла.
Важливо ні при яких умовах не знімати цю плівку. Вона не є частиною упаковки, як думають деякі “фахівці”.
Процесор і пам’ять
Працює версія з OLED-дисплеєм на базі Tegra X1. Такий самий чип використовується у моделі 2017 року випуску. Однак, різниця все ж присутня. За словами виробника, у новій консолі процесор енергоефективніший та виділяє менше тепла.
Постійної пам’яті більше у 2 рази — 64 Гігабайти проти 32 в оригінальній Nintendo Switch. Підтримується можливість використання карти пам’яті формату Micro SD.
Інтерфейси
Крім звичних роз’ємів міні-джек та USB-Type С, у конструкції є ще один важливий інтерфейс. Мова про LAN-порт, який забезпечує пряме під’єднання до локальної мережі. Для порівняння: Nintendo Switch зі звичайним екраном підключається до LAN лише з використанням адаптера.
Дизайн
Неможливо не помітити зовнішні відмінності нової Nintendo Switch OLED. Серед них:
- Колір. Док-станція та ігрові контролери в OLED-версії консолі тепер можуть бути білого кольору. Вони не такі яскраві як традиційні неонові Joy-Con, але мають свіжий і привабливий вигляд.
- Пластик. Матеріал виготовлення дещо відрізняється тактильно. У нової моделі він оброблений іншим способом, тому приємніший на дотик.
- Форма і положення елементів на корпусі. Деякі компоненти (кнопки звуку, кришка відділення для картриджів) отримали новий формфактор та змінили розташування.
- Вага. Новинка важить 420 грамів, що на 22 грами більше, ніж попередниця.
Купувати чи ні?
Наразі OLED-модифікація є в наявності не у всіх магазинах ігрової техніки. Щоб швидко отримати її, доведеться постаратися і, ймовірно, переплатити.
Купувати новинку зараз доцільно у таких випадках:
- Якщо ваші вимоги до якості дисплея максимально високі та Nintendo Switch з IPS їм не відповідає.
- Якщо хочеться отримати нові враження під час повторного проходження улюблених ігор.
- Якщо у розпорядженні є звичайна версія, але на ній не вистачає пам’яті або екранного простору.
Для нерегулярного використання краще обрати звичайну версію Nintendo Switch. Вона дешевша, а різниця в якості зображення та розмірі дисплея практично непомітна, якщо грати не кожен день.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!